Websepanta LTD Located at
Unit 3 , 9 BoAliSina Sharghi Alley ValiAsr St, Fatemi-YousefAbad, Tehran,Iran.
Phone: +98-21-88993820
ایمیل:   رمز عبور:
ورود مرا به خاطر بسپار
ثبت نام !     یا بستن پنجره
درخواست پشتیبانیارزیابی رایگان پروژهثبت دامنه و میزبانی وب تماس با ما پشتیبانی آنلاین

دسته بندی سایت ها از نظر كاربرد

جایگاه فعلی : بهینه سازی

دسته بندی سایت ها از نظر كاربرد

امروزه وب سایت های گوناگون با موضوعات و كاربردهای مختلف و متنوعی در عرصه وب به چشم می خورد و كاربران بنا به نیاز خود به انتخاب می كنند.

وب سایت های وابسته: یك درگاه وب كه علاوه بر CMS خود، اطلاعات سایر ارائه‌ دهندگان خدمات را به ازای دریافت هزینه در اختیار كاربران قرار می‌دهند. معمولاً سه ارتباط اصلی قابل تصور است. موسسات وابسته مانند cj.com، دفترهای تبلیغاتی هم‌چون ebay و مصرف‌كنندگان مثل یاهو.

وب سایت های بایگانی: در نگه‌داری از اطلاعات با ارزش كاربرد دارند. برای نمونه Internet Archive كه از سال ۱۹۹۶ میلیاردها وب‌صفحهٔ قدیمی و جدید را در خود ذخیره كرده است و Google Groups كه تا اوایل سال ۲۰۰۵ بیش از 854 میلیون پیام فرستاده به گروه‌های بحث و خبر شبكهٔ كاربران را در خود اندوخته‌است.

وب‌نوشت (وبلاگ): در واقع یك دفتر یادداشت مجازی برای ثبت مطالب، رویدادها، علایق، دیدگاه ها و فعالیت های اشخاص می باشد. امروزه وبلاگ به دلیل امكانات متنوع و رایگان بودن خدمات آن بسیار گسترش یافته و مورد توجه می باشد. از معروف ترین سایت های ارائه دهنده خدمات وبلاگ به blogspot.com و wordpress.com می توان اشاره كرد.

وب سایت بازرگانی: كه در بهبود خدمات یا رونق بازرگانی كاربرد دارند.وب سایت تجاری یا سایت تجارت الكترونیك: كه برای خرید كاملاً مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانند: amazon.com

وب سایت شبكه های اجتماعی: محلی برای آشنایی، تبادل اطلاعات، به اشتراك گذاری نظرات, علایق افراد می باشد. امروزه این دسته از سایت ها در ردیف پر بازدیدكننده ترین سایت ها به شمار می روند. كه از آن جمله می توان به سایت معروف facebook اشاره كرد كه با بیش از 500 میلیون عضو، پر جمعیت ترین سرزمین مجازی به شمار می رود. همچنین سایت twitter نیز بعد از فیس بوك پر بازدیدكننده ترین سایت ارتباطی است.

 

وب سایت های بانك اطلاعاتی: وب سایتی كه كاربرد اصلی‌اش در جست‌وجو و نمایش محتویات پایگاه‌های داده خاص مانند IMDB (بانك اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها) می باشد.

وب سایت نرم‌افزارسازی: سایتی كه هدفش ارائهٔ اطلاعات و منابع مربوط به تولید نرم‌افزار، مهندسی نرم‌افزار، طراحی وب و مواردی از این قبیل است.سایت راهنما در زمینه های مختلف: سایتی كه حاوی مطالب مختلفی است كه به صورت منظم طبقه‌ بندی شده‌است مانند راهنمای یاهو، راهنمای گوگل.

وب سایت های دریافت: مشخصاً در دانلودكردن كردن انواع اطلاعات از قبیل نرم افزار، بازی، موزیك و ... فعالیت دارند.

وب سایت های استخدامی: به كارفرمایان این امكان را می‌دهند كه نیازهای كاری خود را با اینترنت در اختیار كاربران قرار دهند. فرد جویای كار هم می‌تواند برگهٔ درخواست همكاری را پر كرده و یا اطلاعات شخصی خود را در اختیار كارفرما بگذارد.

وب سایت بازی: وب سایت هایی كه امكان انجام بازی به صورت فردی یا گروهی در آنها فراهم می باشد.وب سایت های دامنهٔ جغرافیایی: به نام‌های دامنه‌ای اشاره دارد كه مشابه نام‌های مناطق جغرافیایی هستند مانند شهرها و كشورها برای مثال Richmond.com با آدرس اینترنتی www.richmond.com نام دامنهٔ جغرافیایی ریچموند در ایالت ویرجینا است.

 

 

وب سایت های خنده و سرگرمی: حاوی لطیفه و نغز و مطالب سرگرم‌كننده هستند.

وب سایت های اطلاعاتی: نقش خبررسانی را بر عهده دارند و لزوماً با اهداف اقتصادی طراحی نشده‌اند مانند: RateMyProfessors.com و داش‌نامهٔ آزاد ویكی‌پدیا. اغلب موسسات دولتی، آموزشی و غیرانتفاعی یك وب سایت خبررسانی هم دارند.

وب سایت های جاوا اپلت: حاوی نرم‌افزار مورد نیاز برای اجرای برنامه خوب روی وب است.

وب سایت های آینه ای: نسخه معادل یك وب سایت است.

وب سایت های خبری: همانند پایگاه اینترنتی اطلاعاتی است اما تنها اخبار و تفاسیر خبری را ارائه می‌دهد.

وب سایت شخصی: سایتی است كه به معرفی یك شخص، از قبیل مشخصات فردی و بیوگرافی ، هنرها، خدمات ، فعالیت ها و ... می پردازد.

وب سایت های برگه یا تقلب: وب سایتی كه برای كسب اطلاعات مهم و امنیتی مانند رمزهای گذر و اطلاعات مربوط به كارت‌های اعتباری طراحی شده‌است و می‌تواند با گمراه كردن فرد اطلاعات شخصی وی مانند كد سرپرستی امنیت اجتماعی وی یا اطلاعات كارت‌اعتباری وی را به دست آورد.

وب سایت های سیاسی: پایگاهی اینترنتی كه افراد بر روی آن دیدگاه‌های سیاسی خود را مطرح می‌كنند.

وب سایت های امتیازدهی: سایتی كه در آن افراد یك موضوع خاص را ستایش كرده و یا از آن انتقاد می‌كنند. مانند ratemycar.com, ratemygun.com, ratemypet.com, hotornot.com.

 

 

وب سایت های مرور: تارنمایی كه در آن افراد نظرات خود را راجع به انواع محصولات و خدمات با یكدیگر مطرح می‌كنند.

وب سایت های جستجوگر: سایت هایی كه كاربر از طریق آنها و با استفاده از كلمات كلیدی، به جستجوی مطالب مورد نظر خود در اینترنت می پردازد. مانند سایت های گوگل و یاهو.

وب سایت های ترسناك: تارنمایی كه حاوی تصاویر یا مطالبی ترسناك است. مانند rotten.com و ratemypoo.com.

وب سایت های شكوائیه: سایت وب هایی كه در آن افراد به انتقاد از اشخاص، مكان‌ها، شركت‌ها، دولت‌ها و سازمان‌ها می‌پردازند.پرتال: وب سایتی كه دروازه ای به سوی سایر منابع موجود روی شبكه اینترنت یا اینترانت باز می‌كند. مانند یاهو و msn 

wed سایت: وب سایتی كه در آن جزئیات یك مراسم ازدواج مانند خاطرات، تصاویر، اطلاعات مربوط به آن ارائه می‌شود.

وب سایت های ویكی: سایت‌هایی كه در آن كاربران با همكاری یكدیگر به ویرایش می‌پردازند (مانند ویكی‌پدیا).سایت های پیش بینی نتایج بازی ها: این دسته از سایت ها به طور اختصاص به پیش بینی نتایج بازی های ورزشی مثلا لیگ فوتبال می پردازد.

توضیحات
برخی از سایت ها می توانند مجموعه ای از خدمات ذكر شده را ارائه دهند. به عنوان مثال یك فروشگاه علاوه بر ارائه محصول، مطالب تخصصی مرتبط را نیز ارائه می دهد. یا یك سایت عكاسی یك سایت تجارت الكترونیك نیز می تواند باشد، چراكه بازدیدكننده، برای عضویت و استفاده از مطالب می باست مبلغی را به عنوان حق عضویت پرداخت نماید.
در بین دسته بندی ارائه شده سایت های جستجو گر، به دلیل داشتن نقش رابط و راهنما برای رسیدن به سایر مطالب و موضوعات در اینترنت از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

نوشته توسط: مدیر سایت در تاریخ یكشنبه, 30 تیر 1392 - 12:05


(1 امتیاز مثبت)
  • امتیاز دهی :
امتیاز مثبت برای این مورد ثبت شد.
امتیاز منفی برای این مورد ثبت شد.
بازدید : 2673
تگ ها : Google Groups , amazon , IMDB , Richmond , سایت های استخدامی

نظرات

نظری تا به حال داده نشده است!

شایان ذكر است كه ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد و فقط جهت اطلاع رسانی به شما برای نظراتی كه برای كامنت شما ارسال شده استفاده میگردد.

bolditalicunderline linkunlinkparagraphhrincreasedecrease
   

دانشنامه های مرتبط :: دسته بندی سایت ها از نظر كاربرد