Websepanta LTD Located at
Unit 3 , 9 BoAliSina Sharghi Alley ValiAsr St, Fatemi-YousefAbad, Tehran,Iran.
Phone: +98-21-88993820
ایمیل:   رمز عبور:
ورود مرا به خاطر بسپار
ثبت نام !     یا بستن پنجره
درخواست پشتیبانیارزیابی رایگان پروژهثبت دامنه و میزبانی وب تماس با ما پشتیبانی آنلاین

آیا می‌توان پس از مرگ اطلاعات با ارزش را در اختیار خانواده، دوستان و...

جایگاه فعلی : ارتباطات

آیا می‌توان پس از مرگ اطلاعات با ارزش را در اختیار خانواده، دوستان و آشنایان قرار داد؟

منظور از راز، رازهای عجیب و غریب نیست. همین انتقال اطلاعات با ارزشی نظیر كلمه عبور بانكی، حساب‌های مهم مالی اینترنتی، سایت‌های خرید و فروش یا حساب فیس‌بوك‌تان! مواردی كه هیچ دوست ندارید پیش از مرگ كسی به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

حقیقت آن است كه نمی‌توان به سیستم‌های خودكار در این زمینه اعتماد زیادی كرد. برای نمونه، یكی از كاربران سایت لایف‌هكرز با نام عدنان در این رابطه می‌گوید: «مدتی قبل به دلیل احساس خطری كه می‌كردم لوح فشرده‌ای حاوی اطلاعات با ارزش را تهیه كرده و بر روی آن به وسیله‌ی برنامه TrueCrypt قفل گذاشتم. سپس دو نسخه از آن گرفته و یكی را به پدر و دیگری را به نامزدم دادم. و به آن‌ها گوشزد كردم در صورت فوت من به این لوح فشرده و كلمه عبوری كه داده‌ام رجوع كنند. با توجه به اعتمادی كه به آن‌ها داشتم، مطمئن بودم پیش از مرگم هرگز به لوح فشرده و محتوای آن دست نخواهند زد. به شخصه چنین راهكاری را ترجیح می‌دهم».

«به خصوص اینكه سرویس‌هایی نظیر Dead Man's Switch چندان قابل اطمینان نیستند. ممكن است بنا به اتفاقی، چند هفته‌ای ناپدید شوید، آنگاه چنین سرویس شما را جزو مردگان به شمار آورده و اطلاعات با ارزش را لو می‌دهد. برای نمونه فرض كنید تصادف رانندگی سختی كرده‌اید و مدتی دراز در بیمارستان بستری شده‌اید. حالتان آنقدر خراب است كه نمی‌توانید كاری جز استراحت كنید. بله در چنین شرایطی رایانه‌ها به كار نمی‌آیند».

 

 

 

پس از مرگ چه اتفاقی برای حساب گوگل شما رخ خواهد داد؟

آیا گوگل فكری برای این مورد كرده است؟ خب شركت گوگل بخشی برای رسیدگی به حساب‌های غیر فعال دارد. آن‌ها سرویسی به نام «مدیریت حساب غیر فعال» راه انداخته‌اند كه به كاربر اجازه می‌دهد فرد یا افراد مورد اعتماد خود را تعیین كند تا پس از گذشت زمان دراز 3 – 18 ماهه‌ی غیر فعال بودن حساب كاربریتان، اطلاعات حساب به این فرد منتقل شود. این مدت را خود فرد تعیین می‌كند و می‌تواند با توجه به پیش‌بینی خود از آینده آن را كم یا زیاد قرار دهد.

اما راهكارهای سنتی چطور هستند؟

وصیت‌نامه نویسی شیوه‌ای معمول در اغلب نقاط جهان است كه امروزه با وجود دستگاه‌های متنوع ضبط تصویر، فرد می‌تواند لوح فشرده‌ای را از صحبت‌های خود پر كند و آن را ضمیمه‌ی وصیت نامه كند. اگر از نظر مالی بنیه‌ی قوی دارید یا مالك شركت و مجموعه‌ای تجاری هستید در این موارد داشتن یك وكیل قسم‌خورده انتخاب خوبی است. می‌توانید اطلاعات را لاك و مهر كرده و در اختیار وی قرار دهید تا پس از مرگ نه تنها در قرائت وصیت‌نامه روال قانونی طی شود، بلكه اطلاعات مورد نظر شما به فرد خاص – همسر، فرزندان یا هر كس دیگر – برسد.

از هر روش یا شیوه‌ای كه استفاده می‌كنید بهتر است آن را ساده و سر راست بگذارید. بازماندگان بنا به دلایل خود – ذوق و شوق یا ناراحتی فراغ شما – هوش و حواس درستی ندارند و ممكن است شیوه‌های پیچیده‌ی شما را درك نكنند. مخصوصاً اینكه پیچیده شدن موضوع می‌تواند به نادیده گرفتن یا از دست رفتن این موارد بینجامد. فرض كنید در حساب‌های اینترنتی نظیر پی‌پال پول دارید، اما روش دسترسی و برداشت آنقدر سخت است كه همسر عزیز دلتان از پسش برنمی‌آید. در این صورت پول شما دود شده و به هوا می‌رود و به بازمانده نمی‌رسد.

نوشته توسط: مدیر سایت در تاریخ یكشنبه, 30 تیر 1392 - 12:21


  • امتیاز دهی :
امتیاز مثبت برای این مورد ثبت شد.
امتیاز منفی برای این مورد ثبت شد.
بازدید : 2274
تگ ها : ایمیل‌ , جی‌میل , اشتراك‌گذاری اطلاعات , رمز عبور

نظرات

نظری تا به حال داده نشده است!

شایان ذكر است كه ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد و فقط جهت اطلاع رسانی به شما برای نظراتی كه برای كامنت شما ارسال شده استفاده میگردد.

bolditalicunderline linkunlinkparagraphhrincreasedecrease
   

دانشنامه های مرتبط :: آیا می‌توان پس از مرگ اطلاعات با ارزش را در اختیار خانواده، دوستان و آشنایان قرار داد؟