Websepanta LTD Located at
Unit 3 , 9 BoAliSina Sharghi Alley ValiAsr St, Fatemi-YousefAbad, Tehran,Iran.
Phone: +98-21-88993820
ایمیل:   رمز عبور:
ورود مرا به خاطر بسپار
ثبت نام !     یا بستن پنجره
درخواست پشتیبانیارزیابی رایگان پروژهثبت دامنه و میزبانی وب تماس با ما پشتیبانی آنلاین

طرح های جدید كاغذ دیواری

جایگاه فعلی : اخبار فناوری اطلاعات

طرح های جدید كاغذ دیواری

كاغذ دیواری تیراژه هارمونی یكی از بهترین كاغذ دیواری های موجود در ایران است ، برای مشاهده نمونه كار های بیشتر كلیك كنید.
دوشنبه, 19 شهریور 1397 - 14:29
بازدید : 204
تگ ها : ای ام دی
منبع : كاغذ دیواری
ذخیره
|
چاپ

اهمیت كاغذ دیواری مدرن در دكوراسیون منزل


با پیشرفت علم و تكنولوژی در زمینه دكوراسیون تحولی عظیم در دكوراسیون داخلی منازل جدید و امروزی به وجود آمده است. یكی از تغییرات گسترده در زمینه طراحی دكوراسیون داخلی تولید طراحی های متفاوت كاغذ دیواری سه بعدی می باشد. این پوشش های دیواری مناسب برای قسمت های مختلف و اتاق های گوناگون به صورت تركیبی با انواع دیگر از پوشش های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.این مدل از كاغذ دیواری ها دارای نقش و نگارهایی هستند كه چشم را دچار خطای دید می كند و دارای بعد بنظر می رسند. بعد مناسب حاصل از طرح های مختلف در فضا زیبایی چشم نوازی را ایجاد می كند.یكی از مهم ترین مزیت های كاغذ دیواری سه بعدی امكان چاپ عكس روی كاغذ دیواری و تصاویر مختلف بر روی آن به صورت چاپ پوستر سفارشی می باشد.

كاغذ دیواری مدرن

كاغذ دیواری سه بعدی در طراحی منزل


نمونه ای از رایج ترین انواع كاغذ دیواری سه بعدی مدرن در دیزاین منزل شامل: كاغذ دیواری سه بعدی منظره، كاغذ دیواری سه بعدی حیوانات و كاغذ دیواری سه بعدی اشكال هندسی می باشد. این نوع كاغذ دیواری برای دیزاین مدرن با رنگ های ملایم كاربردی گسترده تر دارند.

علاوه بر دقت در انتخاب طرح كاغذ دیواری سه بعدی مدرن برای دیزاین منزل، كیفیت نصب كاغذ دیواری تاثیر بسزایی در ایجاد فضایی خیره كننده دارد و بهتر است برای انتخاب و نصب انواع كاغذ دیواری سه بعدی از طراحان دكوراسیون داخلی كه در این زمینه حرفه ای هستند كمك بگیرید.  نصب مناسب كاغذ دیواری زیبایی را بیشتر كرده و در طول عمر بیشتر كاغذ دیواری دارد.

كاغذ دیواری سه بعدی اداری برای دیزاین محیط های رسمی مدرن كاربرد مناسبی دارند.
كاغذ دیواری پوستری همانطور كه نامشان پیداست انواعی از كاغذ دیواریها هستند كه تصاویر مختلف برروی آنها چاپ می گردد.نمای این كاغذ دیواری ها شبیه به پوستر می باشد ولی با كیفیت بهتر و در ابعاد بزرگتر قابلیت چاپ دارند و همچنین به دلیل نصب آنها روی دیوار كیفیت بالاتری نسبت به پوستر دارند.جنس این كاغذ دیواریها مثل كاغذ دیواریهای معمولی متنوع می باشد.از جمله كاغذهایی كه در چاپ كاغذ دیواری پوستری استفاده می شود می توان كاغذهای پاستل، فیبرو، چرم و كتان را نام برد.البته تنوع كاغذ ها بیشتر از اینها می باشد.این كاغذ دیواریها دارای تنوع بالایی از طرح و نقش هستند. تقریباٌ هر تصویری با كیفیت بالا را می توان روی این كاغذ دیواریها چاپ نمود.

كاغذ دیواری سه بعدی

عوامل مختلفی در چاپ بهتر این عكسها موثر هستند.

 •  از جمله نوع چاپگر و برند آن به نحو چشمگیری در كیفیت چاپ موثر است.
 •  نوع رنگ مورد استفاده نیز از مهمترین عوامل كیفیت های متفاوت كاغذ دیواریها پوستری هستند.
 •  كاغذ دیواری سه بعدی زیر مجموعه كاغذ دیواریهای پوستری می باشند.

كاغذ دیواری های پوستری برای هر نوع سلیقه و همه نوع مكانی هماهنگی دارند.

كاغذ دیواری های پوستری طبیعیت كه می توانند در منزل یا در محل كار هم استفاده شوند به زیبایی می توانند محل زندگی را شاداب و با طراوت كنند،

تصاویر گل و كاغذ دیواری های با تصاویر حیوانات از جمله پرمصرفترین كاغذ دیواریهای مورد استفاده در زمینه طبعیت هستند.

كاغذ دیواریهای پوستری بناهای سنتی و قدیمی نیز طرفداران زیادی دارد.

دیزاینر ها می توانند به كارفرماها به تناسب دكوراسیون و سبك آن و نیز سلیقه كارفرما ، پیشنهاد كاغذ دیواری پوستری را بدهند.

نصب كاغذ دیواری پوستری ظرافت بیشتری را نسبت به كاغذ دیواریهای معمولی می طلبد و باید در هنگام نصب تا حد امكان از متر لیزی استفاده شود و كار به یك نصاب ماهر سپرده شود.

باید در نظر داشت مرحله نصب می تواند مهمترین مرحله باشد زیرا در صورت یك نصب اشتباه تمام كار خراب خواهد شد.
پوششی را مناسب تر از كاغذ دیواری پیدا نخواهید كرد كه تا این حد از تنوع طرح و رنگ برخوردار باشد. برای انتخاب و استفاده از كاغذ دیواری باید اصولی را رعایت كنید. در ادامه نیز قصد داریم تا به اصول انتخاب كاغذ دیواری و پوستر دیواری بپردازیم:

اصول انتخاب كاغذ دیواری

اصول انتخاب كاغذ دیواری

1. متراژ از اصول انتخاب كاغذ دیواری میباشد و باید نسبت به ابعاد اتاق و پذیرایی خود كاغذ دیواری مناسبی را انتخاب كنید. اگر ارتفاع كف تا سقف پذیرایی و همچنین اتاق شما كوتاه به نظر میرسد بهتر است از كاغذ دیواری راه راه عمودی با رنگ روشن استفاده كنید تا ارتفاع اتاق و یا پذیرایی شما بلند تر جلوه دهد. در مقابل اگر عرض اتاق شما كم میباشد میتوانید از كاغذ دیواری با طرح راه راه افقی استفاده كنید تا دیوارها و همچنین فضای منزل شما عریض تر به نظر برسند.

2. بررسی و مقایسه یكی از مهمترین اصول انتخاب كاغذ دیواری میباشد. قبل از اینكه به سراغ سفارش و خرید كاغذ دیواری بروید چندین طرح و رنگ را در تصورات خود بر روی دیوار امتحان كنید. باید به یك نتیجه مشخص و مناسب برسید كه چه نوع كاغذ دیواری و با چه طرح و رنگی برای دكوراسیون شما مناسب تر است. عجله كنید و بررسی های زیادی را انجام دهید تا بتوانید كاغذ دیواری مناسب تهیه كنید.

3. مدل سال و یا ماه كاغذ دیواری را تهیه كنید. این یكی از اصول انتخاب كاغذ دیواری میباشد كه متاسفانه بسیاری از خریداران به آن توجه زیادی نمیكنند. با یك جستجوی ساده در اینترنت و یا فروشنده های مختلف كه به صورت حضوری و یا اینترنتی در این زمینه فعالیت میكنند میتوانید به راحتی پی ببرید كه مدل برتر و بهتر كاغذ دیواری كدام است. البته در رنگ ها دقت كنید كه با دكوراسیون داخلی شما هماهنگی و تناسب داشته باشد.

4. قبل از خرید كاغذ دیواری اگر امكان دارد تكه ای از كاغذ دیواری را تهیه كرده و به خانه بیاورید. كاغذ دیواری را بر روی دیوارهای خود قرار داده و سپس تصمیم بگیرید كه آیا كاغذ دیواری با دیوارها و همچنین دكوراسیون داخلی شما تناسب دارد یا خیر. برخی از كاغذ دیواری ها وجود دارند كه در نگاه اول زیبا به نظر میرسند ولی زمانی كه بر روی دیوار قرار میگرند همانند آنچه كه تصور میكنید نخواهد بود و جلوه بدی را ایجاد میكند.

5. نوع متریال به كار رفته در ساخت كاغذ دیواری نیز از اصول خرید كاغذ دیواری میباشد. كاغذ دیواری باید قابل شستشو باشد و همچنین از مقاومت خوبی در برابر ضربه برخوردار باشد.
نكات خرید كاغذ دیواری

نكات خرید كاغذ دیواری

نكات خرید كاغذ دیواری

برای خرید كاغذ دیواری نیازی نیست كه تخصص خاصی داشته باشید، اما از آنجایی كه دنیای طرح و رنگ در این مقوله بسیار متنوع است ممكن است كه در انتخاب طرح و یا رنگ كاغذ دیواری دچار تردید شوید. برای جلوگیری از این مسائل و اینكه در این موارد بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید ما به شما یك پیشنهاد میدهیم، پیشنهاد ما این است كه قبل از اینكه به فروشگاه برای خرید مراجعه كنید از قبل یك ایده كلی برای طراحی داخلی منزلتان انتخاب كرده و تمامی طرح و رنگ هایی كه میخواهید را برای خودتان از قبل مشخص كنید. به عنوان مثال اینكه كدام دیوار چه طرحی داشته باشد و كدام دیوار چه رنگی بگیرد. و حتی سعی كنید از قبل در مورد شلوغ و یا خلوت بودن طرح نیز پیش زمینه ذهنی خود را داشته باشید. بعد از اینكه طرح كلی را در ذهن خود مشخص كردید میتوانید با خیال راحت برای خرید كاغذ دیواری اقدام نمایید.

سعی كنید برای خرید كاغذ دیواری از یك طراح دكوراسیون كمك بگیرید چرا كه آنها به علت اینكه مدام با این مسائل روبرو هستند میتوانند طبق تجربه بهترین راهنمایی ها را به شما بدهند و در یك انتخاب خوب كمكتان كنند.

یكی از نكاتی كه در خرید كاغذ دیواری باید به آن توجه كنید این است كه بدانید دقیقا برای چه دیواری كاغذ میخرید و اینكه هدفتان از پوشاندن آن دیوار چیست . در بیشتر مواقع هدف زیبایی بخشیدن به دیوارها و سطوح است و در برخی موارد دیگر علت این امر این است كه شما میخواهید بخشی از دیوار را كه خرابی دارد و یا تعمیراتی بر روی آن انجام شده است را از دیدرس بقیه خارج كنید. دانستن این موارد بسیار میتواند به شما در انتخاب طرح و جنس مناسب در خرید كاغذ دیواری كمك كند.

افراد مختلف با سلیقه های متفاوت در استفاده از كاغذ دیواری خلاقیت های خاص خود را دارند و هركسی به نحوی سعی میكند كه محیط داخلی خانه را زیباتر كند و چیدمان دیوارها را متفاوت با یكدیگر طرح بندی نماید. برخی در خانه خود هر كدام از دیوارها را  به یك رنگ در می آورند ، برخی دیگر نیمه ی پایینی دیوار را به یك طرح و نیمه ی بالایی را به رنگ دیگری در می آورند . بالعكس این قضیه نیز صادق است و حتی در برخی موارد ممكن است كه برخی از سلیقه های خاص برای بخشی از دیوارها كاغذ دیواری و برای بخش های دیگر از رنگ و نقاشی ساختمان استفاده كنند. به این ترتیب میتوانند تنوع بسیار زیبایی را به خانه خود و دیوارها ببخشند و از آن لذت ببرند.

محاسبه تعداد رول كاغذ دیواری

محاسبه تعداد رول كاغذ دیواری


اكثر سوالات مردم هنگام خرید كاغذ دیواری این است كه چه تعدادی از رول نیاز است. جواب این سوال را اغلب فروشندگان كاغذ دیواری به طور تقریبی می دهند اما شما هم با چند اندازه گیری و محاسبات ساده می توانید تعداد رول های كاغذ دیواری مورد نیاز را بدست بیاورید.
مراحل این محاسبات به شرح زیر است :

 •  ابتدا بدانید كه دیوارتان متناسب با چه نوع كاغذ دیواری ای است
 •  ارتفاع دیوار مورد نظر را اندازه بگیرید. سقف های كاذب و قرنیز ها در اندازه گیری حساب نمیشود.
 •  عرض دیوارهایی كه قرار است كاغذ دیواری روی آنها نصب شود را اندازه بگیرید و اندازه ها را با هم جمع بزنید.
 •  ارتفاع دیواری كه بدست آوردید را در مجموع عرض دیوار ضرب كنید، حال عددی كه بدست آمده همان عدد یا مساحتی است كه باید با كاغذ دیواری تعیین شده پوشش داده شود.
 •  مساحت رول های كاغذ دیواری را از فروشنده بگیرید یا اینكه اندازه هر رول روی آلبوم كاغذ دیواری نوشته شده است.
 •  مساحتی كه از دیوار بدست آوردید را بر مساحت یك رول از كاغذ دیواری تقسیم كنید.
 • اگر حاصل عددی اعشاری شد آن عدد را به بالا گرد كنید تا یك عدد صحیح كامل حاصل گردد. برای مثال اگر عدد بدست آمده ۲٫۶۴ بود، تعداد رول مورد نیاز شما ۳ است.
 •  نگران رول اضافی نباشید چرا كه در بعضی موارد كاغذ دیواری های اضافی برای حاشیه ها یا بین رول ها مناسب است و یا اینكه اگر در آینده كاغذ دیواری ای خراب یا پاره شد، میتوانید از كاغذ دیواری های اضافی استفاده كنید.

كاغذ دیواری 2018

مدل های جدید كاغذ دیواری 2018


اگر شما هم از افرادی هستید كه كاغذ دیواری را به همه چیز دیگر ترجیح می دهید حتما بدنبال مدل های جدید كاغذ دیواری 2018 كه به تازگی معرفی شده اند می گردید. خوب در این مطلب قصد دارم به معرفی همین مدل ها بپردازم تا با طراحی های مدرن و كلاسیك آنها در سال جدید آشنا شویم.امروزه كاغذ دیواری ها در انواع رنگ ها و جنس و طرح های مختلفی تولید میشوند به همین دلیل شما هنگام خرید با مشكلاتی مواجه میشوید و نمیتوانید به راحتی كاغذ دیواری كه مورد نیاز شما است را انتخاب كنید، اما چطور باید بفهمیم كه كدام كاغذ دیواری برای دكوراسیون منزل ما مناسب است؟

قبل از خرید كاغذ دیواری برای اینكه دلزده و پشیمان نشوید باید به نكاتی توجه كنید.یكی از مهمترین راه برای خرید كاغذ دیواری این است كه شما قبل از خرید كاغذ دیواری و قبل از اینكه به فروشگاه بروید چند طرح و ایده واضح اماده كنید كه هنگام خرید با مشكل مواجه نشوید.نكاتی كه باید قبل از خرید اماده كنید:

 • چه نوع كاغذ دیواری میتواند نمایی كه مد نظر دارید را ارائه دهد؟
 • كدام یك از طرح ها برای دكوراسیون خانه ی شما مناسب است؟
 • آیا به كاغذ دیواری نیاز دارید كه بتوانید ان را شستشو و لكه گیری كنید؟
 • آیا میخواهید كاغذ دیواری را بخرید كه خودش چسب دارد یا با استفاده از روش های دیگر میخواهید نصب كنید؟
 • چقدر كاغذ دیواری نیاز دارید تا مشكلتان حل شود و بتوانید یك فضای زیبا برای خود فراهم كنید؟

كاغذ دیواری برای خانه ی شما مناسب است كه قبل از خرید كاملا توجه كنید و طرحی كه مدنظرتان هست را با سایر وسایل داخل خانه ی خود مقایسه كنید هماهنگ نبودن كاغذ دیواری با سایر وسایل خانه علاوه برا اینكه خانه را بی نظم و آشفته نشان میدهد. باعث ایجاد نقض در دكوراسیون داخل خانه ی شما میشود.پس حتمی به هماهنگی با وسایل خانه توجه كنید و كاغذ دیواری را انتخاب كنید كه رنگ و طرح ان با محیط خانه ی شماهماهنگ باشد.

كاغذ دیواری ها به دلیل سادگی و سرعت در نصب و هزینه كم انتخاب بسیاری از خانه دارها برای تزیین مكان های مختلف خانه هستند. با وجود طرح های بسیار گوناگون، از مدل های ساده گرفته تا طرح های پیچیده و لوكس، كاغذ دیواریها امروزه گوی سبقت را از رنگ آمیزی دیوارها گرفته و كاری را انجام می دهند كه هیچ روش دیگری نمی تواند همانند آنرا انجام دهد. مثلا كاغذ دیواری برای پوشاندن ناصافی ها و خرابی های روی دیوار بسیار عالی عمل می كنند در صورتی كه رنگ نمی تواند این خرابی ها را كامل بپوشاند. البته مدل های متنوع و بسیار زیاد كاغذ دیواریها می تواند هر كسی را دچار شك و تردید كند. با استفاده از بررسی مدل های كاغذ دیواری 2018 و شناخت بیشتر آنها می توان همانند یك فیلتر خیلی از مدل ها را كنار گذاشته و فقط طرح هایی مشابه با نمونه های مطابق با مد روز را انتخاب كنید.

هر مكانی از خانه نیاز به كاغذی متفاوت و متمایز دارد. مثلا مدلی كه در شكل زیر مشاهده می كنید مخصوص راهروهای باریك و طولانی طراحی شده و می بینید كه چقدر خوب و زیبا در چنین مكان هایی جواب می دهد. خطوط پیچیده این كاغذ دیواری نمایانگر واقعی یك طرح كلاسیك و سنتی است. كاغذ دیواری آورده شده در شكل دیگر كاغذ طرح گل گلی را نشان می دهد كه كار با آنها اندكی سخت است. اما در اتاق زیر این طرح بسیار زیبا كار شده و رنگ های سفید و طلایی آن بسیار عالی با محیط اتاق تركیب شده اند.


برای دكوراسیون ورودی آپارتمان با چیدمان داخلی كلاسیك بهتر است نوعی از طرح های كاغذ دیواری انتخاب شود كه برجسته و چشمگیر باشند. شكل زیر بخوبی این مدل را نشان می دهد كه با طرحی كلاسیك، ورودی خانه را غرق در رنگ های زنده و جذاب می كند. حمام و سرویس بهداشتی نیز یكی دیگر از مكان های عالی برای استفاده از كاغذ دیواری است. شكل دوم مدلی را نشان می دهد كه هر شخصی را هنگام ورود به اتاق، شگفت زده می كند. جالب اینجاست كه مدل های جدید كاغذ دیواری 2018 بیشتر طرح های گلدار و شلوغ را ارائه می دهند كه در فضاهای كوچك نیز بسیار پركاربرد هستند.

اتاق خواب ها همیشه جزء گزینه های اول برای تزیین با كاغذ دیواری هستند. مدلی كه در شكل زیر مشاهده می كنید یك كاغذ دیواری خاكستری رنگ اما با طرح كلاسیك است كه به زیبایی با مبلمان و ست خواب اتاق تركیب شده است. رنگ خاكستری و سفید كاغذ دیواری باعث شده تا جوی آرام، لطیف و باوقار ایجاد شود. شكل دیگر بازهم طرحی كلاسیك را نشان می دهد اما اینبار دیگر خبری از طرح های گل گلی و شلوغ نیست و از شكلی شطرنجی با رنگ قهوه ای استفاده شده و به همین خاطر بسیار گرم و خواستنی جلوه می كند.


شاید فكركنید كه كاغذ دیواری فقط برای دیوار و سقف طراحی شده، اما اینطور نیست، در شكل اول پایین مشاهده می كنید كه كشوی دراور نیز به زیبای با كاغذ دیواری های خود چسب تزیین شده اند. البته سقف ها نیز خیلی كم توسط كاغذ دیواری پوشانده می شوند چرا كه كار با آنها كمی چالش برانگیز است، به همین خاطر اكثر خانه دارها در محیط های اجتماعی خانه مانند نشیمن و پذیرایی، سقف را به حال خود رها می كنند. اما در اتاق خواب موضوع فرق دارد، وقتی سقف با شیوه درست تزیین شود نتیجه یك فضای بسیار با كلاس و لوكس خواهد شد.

فضای زیر پله ها نیز مكانی غیر منتظره برای تزیین با كاغذ دیواری است. تنوع زیاد مدل های كاغذ دیواری 2018 باعث شده استفاده از آنها در خیلی جاها ممكن شود. در شكل اول مشاهده می كنید از دو طرح متفاوت به صورت یك درمیان برای تزیین پله ها استفاده شده است. یكی دیگر از ایده هایی كه جدیدا مد شده، مدل هایی با الگوهای بسیار بزرگ هستند مانند عكسی كه در شكل دوم مشاهده می كنید. استفاده از چنین طرح هایی بروی دیوارهای تاكیدی در آپارتمان ها و اتاق های كوچك خیلی خوب جواب می دهد. • امتیاز دهی :
امتیاز مثبت برای این مورد ثبت شد.
امتیاز منفی برای این مورد ثبت شد.

نظرات

نظری تا به حال داده نشده است!

شایان ذكر است كه ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد و فقط جهت اطلاع رسانی به شما برای نظراتی كه برای كامنت شما ارسال شده استفاده میگردد.

bolditalicunderline linkunlinkparagraphhrincreasedecrease